HomeCompetitionParticipants

 Participants

The complete list of the teams and their members

National Round

Prahova County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Dana Lica
1 Member 6th Dobleaga Alexandru
2 Member 6th Predescu Sebastian Ion
3 Member 7th Sandulescu Alexandru Nicolae
4 Member 7th Georgescu Sebastian
5 Member 8th Onut Andrei
6 Member 9th Avram Rares Stefan
7 Member 10th Foransbergher Tanya
8 Member 10th Marussi Matei Alexandru
9 Member 10th Raicu Ana Maria
10 Member 10th Savu Andrei
11 Member 10th Savulescu Stefan
12 Member 10th Staicu Matei
13 Member 10th Tudose Maria Alex
14 Member 10th Jumărea Ștefan
15 Member 11th Alexandru Iulian
16 Member 11th Moldoveanu Andrei
Prahova County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Lincan Iulia Monica
1 Member 7th Taga Stefan
2 Member 8th Savu Daria Maria
3 Member 9th Drăgan Andrei
4 Member 9th Canțăr-Gogitidze Nicholas-David
5 Member 9th Spiru Andrei
6 Member 9th Micloiu Diana Cristiana
7 Member 10th Drăgulin David
8 Member 10th Ilași Ioan-Alexandru
9 Member 11th Banu Matei-Costin
10 Member 11th Datcu George Valentin
11 Member 11th Ilie Alexandru-Gabriel
12 Member 11th Căpraru Adrian Mircea Gabriel
13 Member 11th Dinu Cătălin-Viorel
14 Member 11th Vîrghileanu Teodor
15 Member 12th Dinu Cristian
16 Member 12th Bleoțiu Eugen-Cristian
Olt County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Popescu Doru Anastasiu
1 Member 7th Popa Filip
2 Member 8th Coneschi Vlad
3 Member 8th Oprea Marina
4 Member 9th Vădăstreanu Robert
5 Member 10th Dobrescu Alexandru George
6 Member 10th Pantilie Razvan Gabriel
7 Member 10th Profeanu Ioana
8 Member 11th Stanciu Gabriel Ciprian
9 Member 11th Voiculescu Cristian Constantin
10 Member 11th Staicu Alexandru
11 Member 12th Cilea Alexandru Victor
12 Member 12th Dobrescu Diana Alina
13 Member 12th Jilavu Alexandru Cristian
14 Member 12th Matei Gabriel
15 Member 12th Pescaru Andrei Alexandru
16 Member 12th Popescu Ion Alexandru
Brasov County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Aupici Irina
1 Member 7th Popa Ioana
2 Member 7th Scortia Claudia
3 Member 7th Marziali Mattia
4 Member 8th Despan Alex
Salaj County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Morar Florin
1 Member 6th Alesuţan Cristian
2 Member 9th Pop Alex Nicolae
3 Member 9th Cotor Andrei
4 Member 9th Sîrbu Alexandru
5 Member 10th Rablau Claudiu
6 Member 10th Mărcuş Sergiu David
7 Member 10th Mureşan Natalia
8 Member 10th Vasil Andrei Mihai
9 Member 10th Hill Alex Shantih
10 Member 11th Turcaş Andrei
11 Member 11th Vasc Bogdan
12 Member 11th Pop Bogdan Petru
13 Member 11th Neghină Dragoş
14 Member 12th Copaciu Timotei
15 Member 12th Pop Ionuţ Darian
16 Member 12th Ignat Marin Valerian
Satu Mare County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Șandor Nicoleta Lenuța
1 Member 8th Uzum Răzvan Viorel
2 Member 9th Coroian David Nicolae
3 Member 9th Cadar Andrei Călin
4 Member 9th Angheluș Alin Gabriel
5 Member 10th Zvunka Lorena Maria
6 Member 10th Dan Alexandru
7 Member 10th Tephenhart Barbara
8 Member 10th Lazăr Răzvan
9 Member 10th David Dan
10 Member 11th Ghetina Vlad
11 Member 11th Vîlceanu Ovidiu
12 Member 11th Cosma Eduard
13 Member 12th Lenghel Raluca
14 Member 12th Maxim Georgiana
15 Member 12th Gavriș Antoniu
Bistrita-Nasaud County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Gălăţan Constantin
1 Member 9th Badiu Anca
2 Member 9th Someşan Paul Ioan
3 Member 9th Cot Cătălin
4 Member 9th Demian Cătălin Ionuţ
5 Member 9th Ihuţ Andra
6 Member 9th Avram Antonia Adelina
7 Member 10th Borcani Robert
8 Member 10th Pupeză Bogdan
9 Member 10th Cantor Dan Alexandru
10 Member 11th Petruşcă Sergiu
11 Member 11th Gălăţan Iulia
12 Member 11th Moldovan Ioana Ilinca
13 Member 11th Naşca Răzvan Alexandru
14 Member 11th Bota Alexandru Marius
15 Member 12th Zoltan Răzvan Daniel
16 Member 12th Ureche Florin Alexandru
Iasi County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Emanuela Cerchez
1 Member 10th Chirita Matei
2 Member 10th Ivan Remus
3 Member 10th Oleniuc Iulian
4 Member 11th Chiriac Catalin
5 Member 11th Damian Radu
6 Member 11th Hinganescu Leonard
7 Member 11th Pintilie Vlad
8 Member 11th Sima Clara
9 Member 11th Teodorescu Vlad-Alexandru
10 Member 11th Vlad Theodor Alexandru
11 Member 12th Albert Ramona-Georgiana
12 Member 12th Anitoaiei Teodor
13 Member 12th Ciobanu Sebastian
14 Member 12th Cornei Laura
15 Member 12th Oloieri Alexandru
Neamt County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Manolache Gheorghe
1 Member 10th Ciuta Andrei-Calin
2 Member 10th Dascalescu Stefan-Cosmin
3 Member 11th Amariei Andrei
4 Member 11th Gheorghe Mihai-Alexandru
5 Member 11th Ciocarlan Petru
6 Member 12th Blaga Andrei-Mihai
7 Member 12th Dorneanu Eduard-Gabriel
8 Member 12th Rotaru Gheorghe-Iulian
9 Member 12th Nedelcu Mihai-Vlad
10 Member 12th Tapuc Ovidiu
11 Member 12th Pasoi Stefan
Timis County Center of Excelence
# Position Grade Name
Team Leader Lupșe-Turpan Mircea
1 Member 10th Cristescu Ioana
2 Member 10th Kosa Alex
3 Member 10th Marcu Daniel
4 Member 10th Lupulescu Vlad
5 Member 11th Bociat Daniel
6 Member 11th Ciorîcă Vlad
7 Member 11th Maleș Sebastian
8 Member 11th Toporan Victor
9 Member 11th Velciov Diana
10 Member 12th Băbălău Alexandru
11 Member 12th Laitin Eduard
12 Member 12th Stepanov Paul
13 Member 12th Stiegelbauer Paul
14 Member 12th Szabo Liza
15 Member 12th Szasz Tamas
16 Member 12th Vlad Raluca

International Round

Romania Official
# Position Grade Name
Team Leader Adrian Panaete
1 Member 11th Theodor Pierre Moroianu
2 Member 11th Bogdan Sitaru
3 Member 11th Alexandru Petrescu
4 Member 12th Constantin Ștefan Buliga
Romania "Dinicu Golescu"
# Position Grade Name
Team Leader Octavian Dumitrascu
1 Member 12th Andreea Nicoleta Dutulescu
2 Member 12th Nicolae Binica
Romania "Fratii Buzesti"
# Position Grade Name
Team Leader Marius Nicoli
1 Member 10th Alexandra-Maria Udriștoiu
2 Member 10th Adrian-Emanuel Dicu
3 Member 10th Nicolae-Robert Lincă
4 Member 12th Andrei-Ovidiu Badea
Romania "Tudor Vianu"
# Position Grade Name
Team Leader Victor-Claudiu Manz
1 Member 9th Tiberiu-Ioan Mușat
2 Member 10th Cella Florescu
3 Member 10th Robert Adrian Popovici
4 Member 10th Andrei Coman
Belarus
# Position Grade Name
Team Leader Aliaksei Tolstsikau
1 Member 10th Aliaksei Filinovich
2 Member 11th Andrey Nekrashevich
3 Member 11th Mark Karneichyk
4 Member 11th Mikita Siachko
Bulgaria Official
# Position Grade Name
Team Leader Petar Nyagolov
1 Member 11th Aleksandar Krastev
2 Member 11th Petar Nyagolov
3 Member 11th Radoslav Dimitrov
4 Member 12th Viktor Terziev
Bulgaria Shumen
# Position Grade Name
Team Leader Biserka Yovcheva
1 Member 12th Aleksandar Georgiev
2 Member 12th Ivaylo Georgiev
3 Member 12th Petar Angelov
4 Member 12th Ivan Ganev
Croatia
# Position Grade Name
Team Leader Nikola Dmitrović
1 Member 9th Krešimir Nežmah
2 Member 12th Josip Klepec
3 Member 12th Leonard Inkret
4 Member 12th Vilim Lendvaj
Egypt
# Position Grade Name
Team Leader Eslam Wageed
1 Member 9th Osama Alkhodairy
2 Member 10th Mohammed Ehab
3 Member 11th Mohamed Otify
4 Member 12th Mahmoud Badawy
Finland
# Position Grade Name
Team Leader Antti Laaksonen
1 Member 10th Olli Järviniemi
2 Member 10th Roope Salmi
3 Member 12th Siiri Kuoppala
4 Member 12th Juha Harviainen
France
# Position Grade Name
Team Leader Mathias Hiron
1 Member 11th Arthur Léonard
2 Member 11th Étienne Rossignol
3 Member 11th Adrien Vannson
4 Member 12th Théophane Vallaeys
Georgia
# Position Grade Name
Team Leader George Mandaria
1 Member 10th Nikoloz Birkadze
2 Member 12th Giorgi Kldiashvili
3 Member 12th Aleksandre Khokhiashvili
4 Member 12th Vano Gamezardashvili
Greece
# Position Grade Name
Team Leader Panagiotis Kostopanagiotis
1 Member 11th Dimitris Rontogiannis
2 Member 12th Giannis Tyrovolas
3 Member 12th Charis Pipis
4 Member 12th Dimitris Iatrakis
Hungary
# Position Grade Name
Team Leader Gyula Horváth
1 Member 10th Áron Noszály
2 Member 12th Attila Gáspár
3 Member 12th Máté Busa
4 Member 12th Orsolya Lili Janzer
India
# Position Grade Name
Iran
# Position Grade Name
Team Leader Ali Haghani
1 Member 12th HamidReza Kamkari
2 Member 12th SeyedMahdi SadeghShobeyri
3 Member 12th SeyedMohammad SeyedJavadi
4 Member 12th Ali Shafiei
Iran 2
# Position Grade Name
Team Leader Ali Haghani
1 Member 12th Keyvan Rezaei
2 Member 12th Mehrdad Saberi
3 Member 12th Mohammad Mahdavi
4 Member 12th Shayan Cheshmjahan
Iran 3
# Position Grade Name
Team Leader Ali Haghani
1 Member 12th Danial Erfanian
Italy
# Position Grade Name
Team Leader Giorgio Audrito
1 Member 4th Federico Stazi
2 Member 4th Michael Chelli
3 Member 4th Fabrizio Brioni
4 Member 5th Luca Cavalleri
Kazakhstan
# Position Grade Name
Team Leader Temirulan Mussayev
1 Member 11th Nurlykhan Kairly
2 Member 11th Khafiz Batyrkhan
3 Member 12th Sanzhar Bidaibek
4 Member 12th Nurbakhyt Madibek
Moldova
# Position Grade Name
Team Leader Mariana Ciobanu
1 Member 8th Valeriu Chiosa
2 Member 8th Radu Strelciuc
3 Member 10th Victor Rusnac
4 Member 10th Denis Davidoglu
Poland
# Position Grade Name
Team Leader Jakub Radoszewski
1 Member 2th Anadi Agrawal
2 Member 3th Damian Burczyk
3 Member 3th Kacper Kluk
4 Member 3th Mariusz Trela
Russia 1
# Position Grade Name
Russia 2
# Position Grade Name
Serbia
# Position Grade Name
Team Leader Jelena Hadzi-Puric
1 Member 10th Mladen Puzic
2 Member 10th Marko Šišović
3 Member 10th Marko Grujčić
4 Member 10th Mihailo Milošević
Sweden
# Position Grade Name
Team Leader Simon Lindholm
1 Member 10th Fredrik Ekholm
2 Member 10th Hugo Eberhard
3 Member 12th Björn Magnusson
4 Member 12th Arvid Lunnemark
Switzerland
# Position Grade Name
Team Leader Johannes Kapfhammer
1 Member 11th Nicolas Camenisch
2 Member 12th Martin Chikov
3 Member 12th Nicola Uetz
4 Member 13th Fabian Haller
Syria
# Position Grade Name
Team Leader Ammar Alnahhas
1 Member 11th Ahmad Haidar
2 Member 12th Hasan Khadra
3 Member 12th Fadi Younes
4 Member 12th Amir Najjar
Turkmenistan
# Position Grade Name
Team Leader Kochek Arazov
1 Member 10th Yslam Orazov
2 Member 10th Ylyas Orayev
3 Member 11th Kerim Kochekov
4 Member 11th Feruz Atamuradov
Ukraine
# Position Grade Name
Team Leader Valentyn Melnyk
1 Member 9th Sofiia Melnyk
2 Member 10th Nazarii Denha
3 Member 11th Daniil Smelskiy
4 Member 11th Marko Hryshechkin